Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W17 Za Honor i Japonie - cz. 2

Opisy I > W17 ZA HONOR i JAPONIĘ

07 Suzhou

Victory 15 tura

Zakupy:
Imperial Guards,
Saperzy,
A5M Claude
Prototyp: brak
Straty CORE: brak

Raport stanu kampanii #07

Opis bitwy:

Wojska trzeba rozstawić w dwóch grupach. Dzielę po równo, ale grupa na północy trochę mocniejsza ... i to błąd, bo właśnie na południu pierwszy raz w tej wojnie mamy styczność z Rosjanami i ich zabójczą artylerią :(
Walki w zwarciu, właściwie się nie ruszam do przodu bo zbyt duże ryzyko ... jedyne wypady to aby zlokalizować bojem wrażą artylerię. Po kilku turach powoli mogę ruszyć do przodu ... po eliminacji wojsk na linii frontu, potem to już spacerek i wyścig z czasem.
Starcza mi tylko na zwykłe zwycięstwo ... zabrakło jednej tury :(
A powyżej zwarcie z Armią Czerwoną ...08 Wuhan

Brilliant Victory 8 tura

Zakupy: kawaleria, 2x czołgi Type 97 Chi-Ha
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Hurra !!! mogę w końcu ulepszyć transport dla artylerii. Nareszcie dość łatwo ruszam do przodu i bez problemu zdobywam kolejne cele. Obok frontalny atak ...


Raport stanu kampanii #08


09 Sachalin

Brilliant Victory 12 tura


Zakupy:
A5M Claude,
plot 105mm Type 99

Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

A więc już mocniej ruszamy na Rosjan. Część jednostek ląduje na bagnach i powoli, hex by hex wchodzi do walki.
Flota udziela mocnego wsparcia i udaje się dość sprawnie wydesantować resztę wojsk, a po opanowaniu portu, wystawiamy resztę oddziałów. Raczej bez większych problemów, tylko szybko trzeba poradzi sobie z wrażym lotnictwem. A na zachodzie niespodzianka ... ale nic więcej nie napiszę :)
A obok, droga na północ wzdłuż półwyspu.


Raport stanu kampanii #0910 Makau

Victory 15 tura


Zakupy:
plot 105mm Type 99

Prototyp:
rozpoznawczy Ki-46 Dinah

Straty CORE:
kawaleria,
A5M Claude,
Type 97 Tankette

Raport stanu kampanii #10

Opis bitwy:

Duże zmiany. Nareszcie sztabowcy mi zaufali i przydzielili dowodzenie i na wyłączność pokaźną flotę cesarską.
Ale oznacza to także że trzeba bardziej o nią dbać ... każda strata to tysiące punktów :)
Dość szybko udaje mi się desantować część wojsk na wschodnim wybrzeżu. Na początku trzeba dać sobie radę w powietrzu, bo wściekle atakują brytyjskie samoloty. Opanowanie nieba kosztuje mnie jednostkę myśliwców :(
Na morzu należy bardzo uważać ... ja kieruję na zachód jako szpicę okręt podwodny, który wykrywa podwodniaków brytyjskich.
Szczęśliwie mój niszczyciel przeprowadza udany atak, a wykańcza ich lotnictwo. Mój okręt, gdy flota brytyjska zaatakowała szczęśliwie uciekł przed drugim atakiem (pierwszy pozbawił go połowy siły). Dzięki temu mam flotę wroga zlokalizowaną i mogę przystąpić do ataku ... mój pancernik pokazuje siłę. Jeszcze krążowniki przyjmują uderzenie osłabionych brytyjskich jednostek, ale po chwili flota brytyjska jest już na dnie. Niszczyciel otrzymał lidera !!!
Natarcie na lądzie rozwija się pomyślnie, ale ze stratami. Ale moja silna artyleria pozwala mi osiągnąć przewagę i wreszcie przeprawić się przez kanał ... cały czas mamy także wsparcie floty, które bardzo się przydaje.
A poniżej moment ataku na brytyjskie niszczyciele, po ich nieudanej próbie zatopienia moich podwodniaków.11 Atak na Kuala Lumpur

Brilliant Victory 9 tura


Zakupy: brak, kasa idzie na modernizację lotnictwa
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Na początku zagwozdka - jeden pkt. rozstawienia na morzu jest na zachodzie. Rozstawiać, czy też nie oto jest pytanie ... ryzykuję i stawiam pancernika ... dobry wybór i przydatny :) Reszta wojsk na północy i do przodu. Właściwie bez wielkich problemów, wojska lądowe wroga w dużym rozproszeniu, więc kolejno likwiduję ich pozycje obronne, do czego przyczynia się duża przewaga w koncentracji artylerii. Trochę próbuje mnie zahaczyć wraże lotnictwo i do tego nawet amerykańskie, ale moje Zero idą jak burza (gdyby nie modernizacja lotnictwa, to zapewne nic by mi nie zostało z wcześniejszych modeli). Natykamy się także na pierwsze amerykańskie jednostki ... szybko idą do piachu :) A obok, moje wojska w rozwiniętym ataku i nieudane próby ataku nieprzyjacielskiego lotnictwa.


Raport stanu kampanii #1112 Prince of Wales

Brilliant Victory 9 tura


Zakupy: brak
Prototyp: A6M3 Zero
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Możemy rozstawić tylko lotnictwo, a zadanie wymaga zniszczenia wszystkich jednostek wroga. Dość szybko lokalizuję pozycję floty wroga, śmieszne brytyjskie myśliwce lądują w morzu i przystępuję do ataku na brytyjskie okręty. Szybko osiągam sukces, ale zatopienie pancerników wymaga kilku ataków. A więc zaraz mam efekt braku amunicji i trzeba wyprawić się po zaopatrzenie na lotnisko. Myśliwce pilnują lokalizacji floty i podgryzają okręty. Na szczęście bombowce zdążają przybyć na czas i likwidują wrogą flotę do końca, co kończy tą nierówną bitwę na brylantowo.
Obok etap szukania wroga ...

Raport stanu kampanii #12


13 Singapur

Brilliant Victory 10 tura


Zakupy: brak
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Szybko i bez problemu. Po dwóch turach, obronne pozycje wroga zostały przełamane. Flota także pomogła, a potem skierowała się na twierdzę Singapurską i zrobiła tam czystki, stąd też jej opanowanie nie stanowiło problemu. Obok ostatni pkt. oporu wroga na linii frontu.

Raport stanu kampanii #13

Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego