Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W17 Za Honor i Japonie - cz. 4

Opisy I > W17 ZA HONOR i JAPONIĘ

21 Wyspy Salomona

Victory 12 tura


Zakupy:
2x A6M3 Zero

Prototyp: brak
Straty CORE:
Type 92,
piechota górska


Raport stanu kampanii #21

Opis bitwy:

Wzmacniam lotnictwo myśliwskie, bo Amerykańce są coraz mocniejsi. Nie ma szans aby zapobiec ich desantowi. Ciężkie walki w powietrzu, ale tym razem mam dość duże wsparcie jednostek pomocniczych. Kluczem jest poradzenie sobie z bardzo silną flotą, a więc szybko ją wykryć, wyeliminować niszczyciele, a potem już okręty podwodne zrobią porządek z pancernikami.
Jednostki lądowe ruszają z przeprawą na przyczółek po wyeliminowaniu wrażych pancerników, bo ich obecność równa się stratom - tak straciłem zwiadowczą jednostkę Typu 92. A zwycięstwo osiągam desantem jednostki pomocniczej, która odbiła stracony VH :)
Powyżej walki powietrzne nad amerykańskim desantem.22 Morze Australijskie

Brilliant Victory 11 tura


Zakupy: brak
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Bezkresne przestworza oceanu i dwie floty, a nawet cztery licząc iż są floty powietrzne i morskie. Zadanie odszukać przeciwnika i posłać na dno. Niby łatwizna - jak się uda odkryć pozycje przeciwnika przed nim - inaczej może być różnie :) Mi prawie się udało ... niestety, ale amerykańskie pancerniki dorwały mojego niszczyciela, którego skierowałem do eliminacji brytyjskiego okrętu podwodnego ...cóż, wet za wet. Ale tego pożałowały ... cała ich flota poszła na dno :) Obok - poszukiwania ...


Raport stanu kampanii #22


23 Port Vila

Tactical Victory 16 tura


Zakupy: 150mm Taisho 4
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Atakujemy wyspę obsadzoną przez Francuzów. Pojawia się francuskie lotnictwo i zaraz już go nie ma. Myślę - łatwizna. A tutaj brytyjski desant na wyspę, ale także jakiś taki mikry. Kiedy już myślę, że to tylko kwestia czasu i wyprawy na brytyjską wysepkę ... pojawiają się dwie fale wrogiego lotnictwa, a moje coraz słabsze. Ale już opanowałem jedno lotnisko i dzięki temu daję sobie radę i to nawet bez strat. A obok francuskie lotnictwo z samobójczą misją.


Raport stanu kampanii #23


24 Wyspy Chesterfield

Victory 17 tura


Zakupy:
2x 150mm Type 96,
105mm Type 91
(sprzedałem działa 150mm Taisho 4, jednak zasięg ważniejszy niż siła)

Prototyp: brak
Straty CORE: piechota górska
Opis bitwy:

Bitwa dość łatwa, drobny pojedynek z brytyjskim pancernikiem i jak zwykle trudna rozprawa z angielskim lotnictwem. Problem sprawia teren i jego dość duży obszar. Obok, przygotowania do ostatecznego rozstrzygnięcia.


Raport stanu kampanii #24


25 Townsville

Tactical Victory 16 tura


Zakupy:
150mm Type 96,
105mm Type 91,
2x 81mm Type 99 Mortar,
2x Ki-36 Ida
(sprzedałem Ki-46 Dinah)

Prototyp: brak
Straty CORE:
81mm Type 99 Mortar,
zwiad Type 92


Raport stanu kampanii #25

Opis bitwy:
Stresujący był tylko początek, kiedy trzeba wyeliminować flotę przeciwnika. Mi się udało bez większych strat, z życiem pożegnał się świeży oddział moździerzy do czasu aż okręt podwodne posłały na dno angielskiego pancernika. A potem to już walka bardziej z rozległym terenem i asekuracyjnym przemieszczaniem wojsk niż oporem stawianym przez wojska lądowe przeciwnika. A no i była jak zwykle walka powietrzna, tym razem bez większych problemów :) Powyżej, moment zajęcia ostatniego VH.26 Droga do Alice Springs

Brilliant Victory 14 tura


Zakupy: brak
Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Wycieczka na pustynię. Kilka tur twardej pozycyjnej walki. Artylerię ustawiam na wzgórzach z dobrą osłoną lotniczą.
Ciężka bitwa lotnicza, wyniszczenie artylerii przeciwnika i ruszamy do przodu. Dość daleka trasa nas czeka, ale daję radę nawet na brylantowe zwycięstwo. Obok uwidoczniony transport wojsk na południe.

Raport stanu kampanii #26


27 Sydney --- Brilliant Victory 15 tura

Zakupy: 2x Type 3 Chi-Nu, Prototyp: A6M5 Zero, Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Zdobyliśmy cały kontynent ! Na lądzie wystawiam najmocniejsze jednostki i wysyłam im prawie wszystkie samoloty z lotniskowca, ale dotrą tam dopiero w drugiej turze więc trzeba myśleć o obronie plot. Reszta jednostek lądowych poczeka aż zdobędę port na wschodzie w czym pomoże moja flota. Na północy twarde walki lotnicze i obronne, ale szybko zniechęcam Australijczyków i Anglików do ataków. A potem to już z górki :) Powyżej - ugrupowanie obronne na północy.


Raport stanu kampanii #27

.CIĄG DALSZY HISTORII ...


Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego