Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W17 Za Honor i Japonie - cz. 7

Opisy I > W17 ZA HONOR i JAPONIĘ

42 Ostatnia obrona ??

Brilliant Victory 20 tura


Zakupy: wymieniam resztę czołgów i myśliwców na niemieckie, a wtrakcie zakupuję 3 Pantery II i 250/11.
Prototyp: brak
Straty CORE: Panther II, PSW 234/2 Puma
Opis bitwy:

Ciekawa bitwa. Na początek trzeba wytłuc desant przeciwnika, a potem samemu ruszyć z desantem. Jak to zwykle, ciężka walka w powietrzu i na morzu. Z samolotami daję radę ... trochę gorzej z wrogimi pancernikami - porządek robię dopiero jak dopływają moje okręty podwodne na północną stronę wyspy. Niestety, ale ciężka strata - Pantera i Puma - żal.
Jak zniszczyłem wrogą flotę i lotnictwo, mogłem ruszyć do przodu ... a tutaj zonk ... tylko kilka transportów morskich, a trochę wyspiarskich miejsc jest do zdobycia ... trzeba to dobrze rozplanować. Rosjanie tłoczą się na półwyspie ... ale także już nie mają transportu i są łatwą zdobyczą dla mojej artylerii i okrętów - co widaćc na załączonym obrazku. Puszczam Pantery "boczkiem" i bez problemu zdobywam VH na lądzie.
Dwie podpowiedzi:
- nie ma przejścia morskiego na południu wyspy !!! (pomimo, iż na pierwszy rzut oka tak wygląda)
- po wykorzystaniu transportów morskich, jak zdobędziemy port wroga, to znowu mamy 5 transportów :)


Raport stanu kampanii #42
43 Kolej Transsyberyjska

Brilliant Victory 15 tura


Zakupy: brak
Prototyp: brak
Straty CORE: 2x Panther II, flak MG, Heuschrecke 10
Opis bitwy:

Na zachodzie ruszam do przodu i natarcie się posuwa do przodu. Co prawda pojawiają się silne jednostki rosyjskie, ale wykorzystując przydzielone jednostki jako przynętę, przełamuję obronę Rosjan. Na wschodzie ciężej, ruszam do przodu, ale zaraz musze się cofnąć i przejść do obrony. Ruszam dopiero po zniszczeniu rosyjskich IS'ów i KW. Potem ze zdobyciem VH nie ma żadnych problemów. Oczywiście, na niebie toczy się ostra walka z Jakami i Ła, ale moje niszczycielskie myśliwce wyrąbują sobie bezwzględną przewagę w powietrzu. Na lądzie bardzo groźnym przeciwnikiem jest IS-3 o czym przekonały się moje dwie jednostki Panter II - lekarstwem było pozbawianie ich amunicji, której mają bardzo mało i wówczas są łatwym kąskiem (a w lesie nawet dla piechoty). Straciłem także będącą ze mną od początku jednostkę karabinów maszynowych ... niestety, ale dzielni żołnierze nie dotrwali do końcowego zwycięstwa.
Powyżej, atak IS'ów na skrzydło mojego natarcia.


Raport stanu kampanii #4344 Ural

Brilliant Victory 9 tura


Zakupy: 2x Giretsu Commando
Prototyp: brak
Straty CORE:
Ki-36 Ida - niestety, ale się "nadział" na zmasowaną obronę plot :(

Opis bitwy:

Na początek zmasowany atak na wykryte zgrupowanie lotnicze Rosjan, ale zabrakło mi myśliwców, aby posłać na ziemię całą tą flotę. Zmasowane natarcie Czerwonych dywizji pancernych na umocnienia obronne ... groźne do czasu wydobycia się moich Panter z terenów górskich - jak do tego doszło to posprzątały ... Rosjanom udało się tylko dotrzeć na lotnisko bronione przez oddziały pomocnicze, o uwieczniłem poniżej. Zdobywam SH i mogę wystawić pozostałe oddziały, a potem jeszcze spotykam tylko kilka oddziałów Amerykanów, ale nawet M26 nie robi na mnie wrażenia ... i po wszystkim :)

Raport stanu kampanii #44


45 Kanał Sueski

Brilliant Victory 9 tura


Zakupy: w trakcie:
Kamikaze "Ohka"

Prototyp: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Limit rozstawienia, więc wystawiam całą flotę, kilka panter i trzy oddziały artylerii.
Szybko wykrywam wrogą flotę i rozpoczyna się bitwa. Z okrętami nawodnymi szybko sobie radzę, ale kłopot mam z okrętami podwodnymi ... za bardzo nie mam czym ich zatopić, więc jak uzbieram trochę punktów kupuję bombowca, z maksymalną siłą przeciwko okrętom. Ale i tak do końca bitwy nie uda mi się zniszczyć wszystkich okrętów podwodnych przeciwnika. Dlatego też trzymam najważniejsze okręty daleko od tego zagrożenia. Pantery desantują się na zachodnim wybrzeżu i ukradkiem, daleko od kanału prą na VH i je szybko zdobywają. Oczywiście w tle trwa cały czas bitwa powietrzna, ale przeciwnik tym razem nie sprawia większych problemów bo naciera falami, więc przy moim "potencjale śmierci" w lotnictwie, nic wrogiego w powietrzu nie utrzymuje się dłużej niż jedna tura. Obok- wroga flota w kanale wykryta przez lotnictwo.


Raport stanu kampanii #45


46 Bosfor

Tactical Victory 21 tura


Zakupy: w trakcie bitwy: 4x Kamikaze "Ohka"
Prototyp: brak
Straty CORE: Giretsu Commando, 250/11, Kamikaze "Ohka" i najpoważniejsza strata: okręt podwodny Type B :(
Opis bitwy:

Dwie trzecie sił wystawiam po zachodniej stronie kanału, reszta na wschodzie i ruszam ostrożnie do przodu. Wspierający nas lokalni terroryści szybko spostrzegają Marines i trwa walka, gdzie główną rolę odgrywa moja dalekosiężna artyleria, niszcząca stopniowo jednostki Marines. Pojawia się lotnictwo rosyjskie, ale zabrakło mi myśliwców, aby uziemić całkowicie wraże jednostki. Trochę przez nieuwagę tracę Kamikaze. Na i nareszcie widzę flotę ... ruszają do boju moje okręty podwodne ustawione z przodu, wtórują im ciężkie okręty. Wydaje się, że bitwa idzie w dobrym kierunku, a tu nagle pojawiają się niszczyciele i nie mam już jednego okrętu podwodnego. W następnej turze dobieram się im do skóry i floty nawodnej przeciwnik już nie ma, ale ... przypływają francuskie okręty podwodne ... straszna broń, zasięg pływania i strzału większy od moich ... musze wycofać ciężkie okręty do tyłu, a moi podwodniacy blokują im wejście do kanału ... a więc zapewniają bezpieczeństwo moim okrętom nawodnym ... ale moja flota nie może wyjść w morze. Nie mam czym zwalczyć wrażych podwodniaków - stąd jak już mnie staćć, to zakup czterech bombowców ... po trzech turach nie ma już francuskich podwodniaków. Wojska lądowe w głębi po pokonaniu oporu Marines oraz głównie terenu ruszają na dalsze VH bronione przez ... Jugosłowian i Bułgarów ... nawet próbuje atakować ich lotnictwo ... nie wiele zdziałało.
Natomiast przy porcie ciężka walka z zakopanymi w ziemi jednostkami ... jedyną opcją jest ich zmęczenie walką i pozbawienie amunicji - wówczas dają się niszczyć. Te walki kosztują mnie jednostkę zwiadowczą i piechotę. Wreszcie się przebijam i zajmuję ostatni VH ... ale to już tylko taktyczne zwycięstwo. Powyżej- walki w okolicy portu.


Raport stanu kampanii #4647 Kercz - Morze Czarne

Victory 15 tura


Zakupy: w trakcie bitwy:
3x Panther II,
Kamikaze "Ohka"

Prototyp: brak
Straty CORE:
Imperial Guards,
4x Kamikaze "Ohka",
3x Panther II

Raport stanu kampanii #47

Opis bitwy:

Niby takie nic, a zrobiła się całkiem trudna bitwa, na co wpływ miały trudne walki z flotą, a szczególnie podwodnikami na północy oraz braku sprzętu do skutecznej walki z flotą wroga na południu. Stąd też asekuracyjna technika trzymania wrażliwych jednostek po północnej stronie półwyspu, co znaczącą spowolniło natarcie oraz pozbawiło jednostki na południu wsparcia artyleryjskiego - dlatego też duże straty. No i jakże by mogło być inaczej ... krwawe walki w powietrzu ... ale na moją flotę powietrzną nie ma już mocnych :)
Szczególnie boli strata ostatniej jednostki pancernej "z gwiazdką" :( Powyżej, atak na południu półwyspu.
48 Leningrad

Brilliant Victory 13 tura


Zakupy: brak
Prototyp: brak
Straty CORE: Ise 43, 2x Panther II, Giretsu Commando, 105mm Type 99
Opis bitwy:

W zatoce wystawiam tylko flotę, a reszta na etapami na lądzie. Finowie na północy wytrzymują jedną turę, ale przynajmniej przyciągają uwagę rosyjskiego lotnictwa. Ruszam do przodu, na południu natykam się na jakieś szczątkowe siły, które szybko eliminuje, ale kierunek wschodni zostaje powstrzymany przez jednostki pancerne wroga.
Lotnictwem wykrywam flotę przeciwnika. Okazuje się że na zatoce jest blokada minowa, której nie mam jak zniszczyć - nie mam jednostek niszczycieli. Tym samym także moje okręty podwodne stają się nieprzydatne ... okręty wroga są poza ich zasięgiem. Ale nie dla pancerników :)
Typowa młócka w powietrzu ... już jak zwykle nie starcza mi myśliwców aby wyeliminować szybko wroga ... trwa to ze trzy tury. Po okupionym stratami zniszczeniu czołgów mogę ruszyć na Leningrad ... pojawiają się jeszcze jakieś działa samobieżne, ale moim Panterom trudno się oprzeć - takie są urokliwe :)
W mieście jedyną przeszkodą są potężne działa ... ale tylko do czasu podciągnięcia mojej artylerii, która toruje drogę czołgom. A więc to już koniec - zdobyłem Leningrad i tym samym dla honoru żołnierza Japońskiego i Cesarza, opanowałem cały świat. Poniżej - bitwa na, pod i nad zatoką.


Raport stanu kampanii #48PODSUMOWANIE KAMPANII ...

Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego