Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W23 Amerykanskie ... - cz. 2

Opisy I > W23 AMERYKANSKIE ...

Zatrzymać atak

Zakupy: brak
Prezenty: M26
Straty CORE: 2x M4A3/76, M36, 2x M8 Greyhound
Opis bitwy:
Niesamowita jatka, olbrzymie straty, po których nie wiem czy się podniosę w dalszych walkach. VH kilkakrotnie przechodziły z rąk do rąk, wreszcie wykończyłem wroga i ostatkiem sił zająłem VH. Otrzymujemy potężne wsparcie lotnicze, ale co z tego jak pogoda jest taka, że raz na cztery tury mogę zaatakować, … ale jak do tego dochodzi to niemieckie koła i gąsienice tylko latają w powietrzu. Lepszy wynik może jest możliwy, ale tylko jak na dłużej komuś zaświeci słoneczko.

Raport zdjęciowy: nalot na atakujących Niemców w rozpaczliwej próbie ocalenia VH … nie udało się


Raport stanu kampanii #13
Likwidacja wroga

Zakupy: 2x M8 Greyhound, M12, M4A3E8/76 Easy Eight
Prezenty: brak
Straty CORE: Sappers, Arm. Infantry 42
Opis bitwy:
Kolejna krwawa łaźnia, ale bitwa piękna. Zdesperowane zagony pancerne Niemców atakują, nasi się bronią na całej linii, co turę przybywają posiłki (z początku), ale zanim dotrą na front to Niemcy coraz dalej się posuwają. Na dodatek pogoda pod psem, w całej bitwie miałem dwie tury z pogodą. A wróg miał Do-17 z liderem All Weather Combat i mi wytłukł całą piechotę – jak wreszcie w 7 turze trochę pogoda odpuściła, to rzuciłem co miałem aby tą jednostkę strącić. A potem trzeba odzyskać utracone pozycje i zająć te wroga. Na BV nie dałem rady, zostałe, bez piechoty, ale i tak jestem zadowolony z wyniku. I warto spojrzeć na podumowanie strat jednostek po naszej stronie, co to była za jatka.

Raport zdjęciowy: zmasowana obrona miasta przed zdesperowanym wrogiem


Raport stanu kampanii #14
Manewry w Londynie

Zakupy: 3x Arm. Infantry 44
Prezenty: brak
Straty CORE: M8 Greyhound, Arm. Infantry 44
Opis bitwy:
Niby manewry, a Anglicy rzucili się do ataku jak prawdziwe „Lwy Albionu”. No i tak zażarcie walczyli, że „zepsuli” mi dwie jednostki. Ale manewry oczywiście zakończyłem sukcesem. Czas wracać na front.

Raport zdjęciowy: zwiad wykrył rozmieszczenie wojsk w sercu Londynu, a także zniszczone mosty


Raport stanu kampanii #15
Końcowe natarcie

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: M26, M4A3E8/76 Easy Eight, A36 Apache
Opis bitwy:
Rozległ teren i trudna bitwa. Chyba źle zagrałem, bo podzieliłem siły i nie miałem „kopa” w natarciu na wroga. Uwaga na zdradziecki teren i wrogie lotnictwo, że o „kociakach” i plotkach nie wspomnę. Mnie brak uwagi drogo kosztował, a i reszta ledwo dociągnęła do końca bitwy.
Coraz mniej jednostek z którymi zacznałem w kraju ojczystym treningi – wojna zbiera krwawe żniwa.

Raport zdjęciowy: szczęśliwe zajęcie ostatniego VH bardzo „silną” jednostką :) , ale moja artyleria pokazała co potrafi.


Raport stanu kampanii #16
Armia Czerwona

Zakupy: M26A1E2, M18
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Przyjmujemy na klatę natarcie sowieckich zagonów pancernych, a potem wyprowadzamy atak zakończony sukcesem.
Tym razem bez strat, bo rolę mięsa armatniego spełniły jednostki pomocnicze. Ale ostatecznie zatrzymaliśmy rosyjską nawałnicę w drodze na Zachód.

Raport zdjęciowy: zmasowana obrona przed „czerwonym sztormem”


Raport stanu kampanii #17
Atak Ninja

Zakupy: 2x 120mm M1, M19
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
No i na koniec łatwo, lekko i przyjemnie. Moje doświadczone jednostki nie miały problemów z Japończykami, a może i trochę problemów było, ale z brakiem amunicji do czołgów wykonujących po 5-8 overrunów w jednym ataku. Ale masa wojsk do zniszczenia także była niemała. W powietrzu także tłok, ale plotki skutecznie powstrzymały zapędy wroga.

Raport zdjęciowy: japońska obrona w powietrzu oraz atak jednostek górskich i spadochroniarzy


Raport stanu kampanii #18
Wojna zakończona. Wracamy do domu z kieszeniami pełnymi medali jak widać obok.

Kampania bardzo mi się podobała. Kilka bitew naprawdę wmagającch i trzymających w napięciu (szczególnie dwie bitwy w Ardenach). Uważam kampanię za trudną, ocena to co najmniej 8-9 na 10 punktów trudności.

A na koniec jak zwykle kilku moich dowódców z ich cudownym maszynami.
Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego