Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W40 Jak Alex Newski

Opisy II > W40 JAK ALEX NEWSKI

Kampania W40 Jak Alex Newski

Tym razem kampania „drobiażdżek” :)
Krótka, szybka … czysta rozrywka.
A zachętą niech będzie wstęp z briefingu do kampanii:

Nazywają Cię Alexander Newski.
Alexandrze Gernikow, byłeś jednym z nielicznych oficerów dowódctwa batalionu Aleksandra Newskiego w specjalnej Radzieckiej Akademii Spadochronowej i jako jeden z nielicznych oficerów przetrwałeś czystki Stalina. Zostałeś wysłany na osłabiony front w celu podniesienia morale i zorganizowania obrony.

Twoje rozkazy: Nie pozwól niemieckim najeźdzcom zająć więcej nawet jednego metra naszego terytorium. Mamy zamiar wysłać Cię do najsłabszych oddziałów. Podejmij drakońskie środki wobec naszych żołnierzy, którzy są spanikowani i poddają się pierwszym, rozpoznawczym oddziałom pancernym wroga, którego zobaczą. ... Powodzenia oficerze.

Przebieg kampanii:

Campaign: W40_an * W40 JAK ALEX NEWSKI v.2.0
# File Scenario Date BV V TV L Map
0 W40_an01.scn Pomoc dla Garnizonu Jul 31, 1941 1 1 1 1 CIECHANO.MAP *NF (#12)
1 W40_an02.scn Kontratak Mar 11, 1941 2 2 2 2 CIECHANO.MAP *NF (#12)
2 W40_an03.scn Centrum przemysłowe Apr 1, 1941 Win Win Win Ls ALMATY.MAP *NF (#53)
Pomoc dla Garnizonu – Loss – 8 tura

Zakupy: 152mm ML 20
Prezenty: brak
Straty CORE: BT-7
Opis bitwy:

Zagrałem faktycznie jak świeżo upieczony absolwent szkółki. Kupuję cięzką artylerię … przeca się będziemy bronić.
Na początku rzuciłem większość sił na obronę północnego miasta, gdzie najpierw pojawiły się niemieckie oddziały.
I teraz się zastanawiam po co – nie zauważyłem, że tam jest tylko flaga, a nie VH do obrony … no cóż, mądrych nie sieją …
a w potyczkach przy tym mieście doznałem poważnej straty … poszła do piachu moja jedyna jednostka pancerna.
Na południu na razie spokój … ale niedługo – zaraz pojawia się chmara niemieckich wojsk. Dobrze że przybywają posiałki – mojego VH bronią tylko dwa oddziały piechoty oraz przybyły z odsieczą KV. A ja spostrzegam swój błąd przy północnym mieście i zaczynam kontrolowanie wycofywac jednostki do mojego VH … ale nie jest to łatwe. Luftwaffe ciągle atakuje … dobrze że pojawia się moje wsparcie lotnicze, które ze wszystkich sił wspiera obronę VH.

O dziwo wcale tak źle im nie idzie. Niemcy wykrwawiają się w atakach, ale i obrońcy coraz słabsi.
Postanawiam zagrać vabank … w czwartej turze piechotę i artylerię AT bezczynnie stojącą w miasteczku wśród lasów rzucam na niemieckie VH. A od północy kieruję w tym samym kierunku zwiadowczy oddział na BA-27, który się wyrwał z walk w okolicach miasta. Po kilku turach okazuje się, że był to niezły krok. W na początku ósmej tury, atak piechoty praktycznie zdobył dla mnie jeden VH (obrońcy mają 1 pkt), a BA podjechał do drugiego VH gdzie stoi tylko plotka.

I ten stan prezentuję poniżej:

Myślę sobie – następna tura, no może dwie i mam brylanta :)

W międzyczasie pojawiła się nasza kawaleria na wschodzie, ale zdążyła zdobyć tylko dwa składy amunicji i walka się zakończyła … dlaczego ? Ano o tym poniżej.

Okazało się, że jednak garnizon nie miał wysokiego morale. Kiedy byłem już pewny swego w ósmej turze, bo stan walki wokół mojego VH prezentował się jak to widać poniżej.


A obrońcy nie raz radzili sobie z podobnymi siłami Niemców, przypuścili oni atak piechotą i czołgami … i co się stało … ano moje tchórzliwe wojsko uciekło z bronionego miasta !!!! i wróg go zajął, co zakończyło walki.
A więc jednak w sztabie mieli rację, że trzeba podnieść morale tych wojaków :)
I nie dość że przegrana to strata czołgów, brak prototypu … same nieszczęścia na początek :(


Raport stanu kampanii #01Kontratak – Tactical Victory – 9 tura

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Kasy na uzupełnienia brak, więc tym bardziej boli wynik pierwszej bitwy.
Postanawiam się bronić wokół VH, więc natarcie wroga wchodzi jak w masło w obronę trzech przydzielonych jednostek.
W trzeciej turze pojawiają się pierwsze niemiecki czołgi. Ale moja obrana jest szczelna i mocna … więc dużo nie zdziałały. Takie walki, czyli przybywają Niemcy i odbijają się od mojej obrony trwają aż do 7 tury. Wówczas ruszam kilkoma jednostkami do przodu i kończę bitwę w ostatniej turze. Same walki ni szczególnego … silna artyleria i mocna piechota dały radę w walkach obronnych.

Raport zdjęciowy: pancerny zwiad NiemcówRaport stanu kampanii #02Centrum przemysłowe – Brilliant Victory – 6 tura

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:

Mogę wystawi tylko jedną jednostkę … wybór pada na 13-pkt. batalion Aleksandra Newskiego.
Niemcy mocno nacierają, szczególnie we znaki daje mi się we znaki ich ciężka artyleria, więc kosztem samobójczych ataków, staram się ją wyeliminować. Także ich lotnitwo zadaje mi duże straty.
Po opanowaniu pierwszej paniki wśród oddziałów i wykrwawieniu się wroga, powoli ruszam z natarciem frontalnym naprzeciw niemieckim oddziałom, a spadochroniarzom rozkazuje ruszyć na zachud i zdobyć tamtejszy VH.
Posiłki, które się pojawiły na wschodzie, między innymi T-34 nie kieruję z odsieczą dla broniąych się wojsk, tylko rzucam ich w ataku na północne lotnisko. Cele bez problemu zdobywam w 6 turze, czym kończę tą nierówną bitwę.


Raport zdjęciowy: bitewne zamieszanieRaport stanu kampanii #03A wię udało mi się zmobilizować wojsko, bitwy od porażki do brylantowego zwycięstwa no i wróg powstrzymany.
Tym razem niewiel tych medali, ale i wysiłek niewielki :)

Kampania bardzo łatwa, krótka i szybka. Oceniam ją na 2 punkty z 10, a możenawet 1 ?
Taka rozgrzewka przed większymi wyzwaniami :)

Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego