Kampanie Open General


Idź do treści

Menu główne:


W41 Hiszpanska Historia

Opisy II > W41 HISZPANSKA HISTORIA

Kampania W41 Hiszpańska Historia

Kampania o specyficznej konstrukcji. Bez jednostek core. Liniowa i stanowiąca niezłe wyzwanie.
Wojna piechoty i artylerii, przynajmniej w początkowym okresie. No i można przegrywać poszczególne bitwy !!!
Ciekawe, chyba historyczne, opisy przed bitwą, z którymi warto się zapoznać.

Przebieg kampanii:

Campaign: W41_scw * W41 Hiszpańska Historia v.2.0
# File Scenario Date BV V TV L Map
0 W41_MERIDA.scn Merida Aug 10, 1936 1 1 1 1 PROKHORV.MAP (#0)
1 W41_MAJORCA.scn Majorka Aug 16, 1936 2 2 2 2 ENGLAND.MAP (#60)
2 W41_IRUN.scn Irun Aug 26, 1936 3 3 3 3 ENGLAND.MAP (#60)
3 W41_ALCAZAR.scn Alcazar Sep 26, 1936 4 4 4 4 moscow.map (#67)
4 W41_VALERAT.scn Valera atakuje Oct 15, 1936 5 5 5 5 KISHINEV.MAP (#20)
5 W41_MADRID36.scn Bitwa o Madryt Nov 7, 1936 6 6 6 6 Berlin.map (#72)
6 W41_ALAVA.scn Bitwa o Alawę Nov 30, 1936 7 7 7 7 ALMATY.MAP (#53)
7 W41_CORUNA.scn La Coruna Jan 3, 1937 8 8 8 8 VOLOKOL.MAP (#11)
8 W41_MALAGA.scn Malaga Jan 28, 1937 Win Win Win Ls SALERNO.MAP (#5)
Merida

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Szybki transport reszty wojsk na liniię frontu. Sprawne działania artylerii w obronie. Lokalizacja i zniszczenie wrogich baterii stanowiących największe zagrożenie i dopiero atak. Trochę zabrakło do BV.

Raport zdjęciowy: tłok na przeprawie do miastaRaport stanu kampanii #00Majorka

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Południe opanowuje piechota z pomocą lotnictwa. Północ, desant morski i przeważające siły. Robie błąd na północy i jedyną artylerię desantuje zbyt blisko wroga, który wykorzystuje sytuację i ją niszczy. Tak więc musze przerzucić lotnictwo z południa na północ i zdobyć tamże lotnisko, co nie stanowiło dużego problemu. Na koniec jeszcze wylądowały posiłki wroga, ale było już za późno bo wówczas zajmowałem już ostatni VH.

Raport zdjęciowy: siła złego na jednego i to ze wsparciem lotnictwaRaport stanu kampanii #01Irun

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Ruszam wszystkim na południe, ale stan jednostek i brak artylerii nie wróżą powodzenia. Kilka jednostek przeciwnika niszczę na rzece, kilka wykrwawiam do ostatniej sztuki amunicji, ale to wszystko za mało i trzeba pogodzić się z porażką.
I to mimo wykorzystania całego prestiżu na wzmocnienia w trakcie bitwy.

Raport zdjęciowy: okopany i doświadczony przeciwnik był zaporą nie do przejściaRaport stanu kampanii #02Alcazar

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Szybko zdobywam twierdzę, chociaż musiałem tam zaangażować wszystkie okoliczne siły. Reszta rusza na północ. Bardzo przydają się lotnicy. Już myślałem że zaliczę kolejną porażkę, bo brakło by mi jednej tury, kiedy ostrzelana artyleria w ostatnim VH skapitulowała i tym sposobem zniszczyłem wszystkie wrogie jednostki.

Raport zdjęciowy: pomimo twardego oporu i wsparcia lotnictwa, utraciłem lotnisko, ale tylko na chwilęRaport stanu kampanii #03Valera atakuje

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Wojska poradziły sobie dość sprawnie na południu, ale na północy było dużo trudniej. Na szczęście przybyły posiłki i dzięki temu udało się nad sytuacją zapanować. Ale droga na północ była długa i na koniec silny opór paru jednostek nie pozwolił na lepsze zwycięstwo.

Raport zdjęciowy: atak piechoty nad rzeką … jeden z wieluRaport stanu kampanii #04Bitwa o Madryt

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Twarde walki, szczególnie z zabójczą artylerią wroga. Bardzo przydatne posiłki, które trzeba prędko wprowadzać do walki. Kiedy myślę, że nie zdążę na VH, bo musze odzyskać kilka VH w mieście, okazuje się, że zdobycie lotniska kończy bitwę.

Raport zdjęciowy: powolne podejście resztkami jednostek pod ostatni VH do zdobyciaRaport stanu kampanii #05Bitwa o Alawę

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Rzucam się w szaleńczym ataku wszystkim co mam na pobliskie VH przeciwnika, podejrzewając iż mogą dotrzeć posiłki wroga. Dużo jednostek idzie na zatracenie, ale efekt jest – zwycięstwo na brylantowo.

Raport zdjęciowy: problem do rozwiązania to wroga artyleriaRaport stanu kampanii #06La Coruna

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Czekam na atak i w pierwszej chwili już myślałem że zostanę rozjechany w trybie natychmiastowym. Ale nadchodzące co tura posiłki i szybki kierowanie ich na front pozwoliło mi opanować sytuację i nawet zakończyć bitwę wygraną.

Raport zdjęciowy: atak czołgów …. Czy to co poniżej widać, już można nazwać czołgami ?Raport stanu kampanii #07Malaga

Zakupy: brak
Prezenty: brak
Straty CORE: brak
Opis bitwy:
Walki obronne, gdzie już mi się wydawało iż nie mam żadnych szans. Ale stopniowo było coraz lepiej, a już jak rozbiłem artylerię włoską na południu, to mogłem ruszyć z natarciem. Wsparcie radzieckiej floty pomagało, nie powiem, ale w głębi lądu trzeba było sobie radzić bez tej potęgi. Widząc słabe postępy ataku, wiedziałem że nie dam rady zająć VH wroga. To co straciłem, to i odbiłem. Na południu zająłem wrogie VH, ale na północy czasu zabrakło i to bardzo dużo, a i tak każde podejście pod VH likwidowała włoska flota. I tak się zakończyła ta bitwa.

Raport zdjęciowy: atak na równinach, który udało się odeprzećRaport stanu kampanii #08Czas na ordery, tym razem hiszpańskie. Otrzymuję je, myślę że zasłużenie.

Kampania dość dziwna, bez jednostek corowych. Walki właściwie samej piechoty i artylerii. Nieliczne wczesne czołgi i samoloty. Powoduje to iż gra się dość uciążliwie, długo. W paru bitwach raczej o zwycięstwo może być trudno lub być ono niemożliwe – być może tak wyglądała historia tej wojny. Najciekawsze są briefingi przed bitwami, obrazujące nieznany szerzej aspekt historii wojny domowej w Hiszpanii.

Daję tej kampanii poziom trudności 2 z 10 i ale z atrakcyjnościa jest raczej jeszcze niżej. Jest jak jest – po prostu taki urok tej wojny.

Start | Download | Kampanie W00-W24 | Kampanie W25-W49 | Kampanie W50-W74 | Kampanie W75-W96 |Kampanie Tx, Bx, Hx, Px | Kampanie G05-G14 | Kampanie G21-G45 | Kampanie D00-D22 | Kampanie D23-D40 | Polecam | Opisy I | Opisy II | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego